zpět na úvod


Z Lotrýskovy hlavičky


Aktuální - Pomóóóóc, zachraň se, kdo můžeš!!! 


Lotrýsek se představuje 

Zděšení 

Návštěva 

Trestní oznámení 

Fotečka 


Nadčasové příspěvky


Adventní snění 

Tiskový mluvčí 

Dovolená 

TOPlistLOTRÝSEK SE PŘEDSTAVUJE


Jmenuji se Lotrýsek Midolovský.


Něco Vám povím.


Jsem zrzavý šmejd. Tak mi říká můj osobní sluha, a je to nepochybně proto, že jsem Šikovný, Mimořádně chytrý, Extrémně hbitý, Jakostně bez závad a Diplomatický, zkrátka ŠMEJD. Sice moc nerozumím, proč zrzavý, v rodném listě mám totiž napsáno, že jsem červený.

Když jsem byl malý, chtěl jsem být instalatérem a kanálníkem. Když jsem trošinku povyrostl, rozhodl jsem se, že budu zahradníkem. Moc se mi líbilo chodit na zahrádku, ale jen do té doby, než jsem přišel na to, že zahradník musí taky pracovat :-(. A kromě toho mi tam překážel Kryšpupek. Chtěl jsem být taky kouzelníkem. Dívejte, co umím, heč! Koukám do zrcadla, a v něm není Lotrýsek, ale nějaká příšera. Umím být taky zvukařem a pracovat s aparaturou. Pak Rozárka chtěla, abych se vyučil kuchařem, (moc ráda papá, ta Rozárka, a já mám Rozárku rád). Ale pokojská mi to zakázala :-(. Prý jsem tak šikovný a určitě bych kuchařil tak dobře, že by všechny kočičky pak byly bachraté, říkala :-o. Jo jo, naučil jsem se hodně, protože moje pokojská říká, že kolikrát jsi řemeslníkem, tolikrát jsi Lotrýskem. Teď už jsem ale dospělý a už jsem jsem se doopravdy rozhodl, čím budu. Budu spisovatelem! Moje pokojská mi to poradila. Když jí něco vysvětluji (a to je docela často - je totiž málo chápavá), tak vždycky říkává: "Když jsi Lotrýsku tak chytrý a víš všechno, tak vezmi tužku do tlapky a napiš to". A chytrý - to já tedy jsem. Hodně chytrý. Vždyť jsem přece opravdický Šmejd!


Pro začátek začnu sepisovat své zážitky. A mám jich hodně, protože pocházím z početné rodiny. Je nás doma sedm koček a k tomu sluha s pokojskou. A někdy ještě někdo na návštěvě (ale to já nemám moc rád). Ale úplně nejdřív, než začnu spolupracovat s nakladatelem, musím pěkně poprosit všechny, co to budou číst, aby pomáhali cizím kočičkám. Sám jsem totiž taky byl cizí, než si mě našla pokojská. Ale teď už jsem náš. A moc bych si přál, aby všechny kočky byly naše. No, naše zrovna být nemusí, my už jsme si vzali jednoho bezdomovce, Hermínu, a to je víc než dost! Někdy Vám o tom napíšu! Docela bude stačit, aby každá cizí kočička měla svou pokojskou nebo osobního sluhu. Věřte, vyplatí se to i jim. Už nikdy se nebudou nudit nebo muset přemýšlet třeba o tom, jak naložit s nahromaděným majetkem, moc jim ho asi nezůstane - chi chi.


Pozn. nakladatele: Na závěr jen dodám, že pokud chcete Lotrýskovi něco napsat, tak můžete zde, na diskuzním fóru Kočky Online. Těšíme se na vás!


napsala Midol, 1. února 2010

mail@napomockockam.cz

Packa.cz


Lotrýsek