zpět na úvod


Z Lotrýskovy hlavičky


Aktuální - Pomóóóóc, zachraň se, kdo můžeš!!! 


Lotrýsek se představuje 

Zděšení 

Návštěva 

Trestní oznámení 

Fotečka 


Nadčasové příspěvky


Adventní snění 

Tiskový mluvčí 

Dovolená 

TOPlistZDĚŠENÍ


Tady Lotrýsek Midolovský.


Něco Vám povím.


Nedávno jsem si dělal pořádek ve svých poznámkách v noutbůku a našel jsem (úplně náhodou, to dá rozum) tento inzerát. Úplně jsem se vyděsil, skoro od té doby nemůžu spát.


Inzerát

Nabízím vážnému zájemci svých sedm koček. Možno i jednotlivě. Značka: jen do dobrých rukou. Myslím, že už kočky nebudu potřebovat. Z podrobné analýzy určitě pochopíte, co mě k tomu vede...


1) Drobek:

Drobek je starý a nevrlý. Má zákal na rohovce jednoho oka. V kolektivu se chová nepřátelsky, někdy přímo agresivně. Vyžaduje samostatný byt. Zároveň je tak plachý a bojácný, že naše návštěvy pochybují o jeho existenci. Domáhá se vyprovázení ven bez ohledu na denní či noční dobu, často jen proto, aby zhodnotil počasí. Po dlouhém váhání na prahu mezi dveřmi si to obvykle rozmyslí, aby pokus po 10 minutách zopakoval. Vzhledem k jeho nesnášenlivosti mu říkáváme Terorista.


2) Rozárka:

Rozárka je v podstatě hodná kočička. Jen se musí vědět, jak na ni. Pokud se Rozárka rozhodne, že někoho vychová, tak to také udělá. Je jedno, jestli se zrovna zaměří na výchovu svých druhů nebo naši. Raději ale vychovává své "svěřence" a čas od času někoho zbije až lítají chlupy. Naše tělo odnáší Rozárčiny výchovné metody četnými šrámy. Nutno ale přiznat, že občas je také velice laskavá. Kromě toho je Rozárka žravá (můj muž říká, že není líná se napapat). Je ochotná jíst kdykoliv a cokoliv, včetně kysaného zelí, a navíc ještě i to, co ukradne. Krade často, žádná regulace příjmu potravy u ní nepřichází v úvahu. Od té doby, co Rozárka onemocněla a má dietu, je to ještě horší, protože zásadně potřebuje jídlo z misky někoho jiného. Vzhledem k tomu, že musí u všeho být a všechno má pod kontrolou, říkáme jí Hospodyně. Rozárka je ale mluvící kočka a nejraději povídá po našem návratu domů. To je velmi milá vlastnost. Aspoň někdo s Vámi doma mluví, když přijdete domů z práce.


3) Ondrášek:

Ondrášek toho taky nepotřebuji. Ondráškovi by se toho nedalo moc vytknout, až na to, že je nepoužitelný jako kočka. Má nádherný kožíšek, ale nesnáší kontakt s lidskou rukou. Když neodoláte a pohladíte ho, Ondrášek se znechuceně prohne, bříškem vyleští podlahu a pohrozí, že začne zvracet, někdy znechucením omdlí. Kromě toho někdy bije Johanku. Vzhledem k tomu, jaké požitky vyžaduje a jak málo toho sám poskytuje, mu s oblibou říkáme Senátor.


2) Kryštůfek:

Kryštůfek Tak toho už nepotřebuji ani trochu, Kryštůfek má hodně špatných vlastností. V první řadě je nemocný. Potřebuje trvalou každodenní péči, na což má ale on sám jiný názor. Nadprůměrnou inteligenci mu však nelze upřít, díky ní pozná, že se blíží doba ošetření, a prchne. Schová se velmi důmyslně a hlavně tam, odkud se nedaří ho vyprostit. Naštěstí jsem asi taky inteligentní, protože většinou zvítězím a do Kryštůfka léky dostanu. Další jeho nectností je, že je hrozně, ale opravdu hrozně plachý. Z pohledu Kryštůfka je i jednoduché mrknutí okem jeho směrem považováno za vážné ohrožení a Kryštůfek zařadí zpátečku (doslova) a zacouvá do nějaké skrýše. Na druhé straně je mazel a rád by se mazlil, kdyby se tolik nebál. Proto musíme občas zalézt do postele na samotku a vzít ho sebou. Když u toho není žádný svědek, nezná Kryštůfek v mazlení meze. Což o to, možná by bylo příjemné strávit život v posteli s kocourem, ale reálné to moc není. Když se Kryštůfek někdy vybičuje k aktivitě, tak taky bije Johanku. Navíc hrozně pouští chlupy, na jaře přímo strašně. Má citlivé zažívání a často má průjem. Což v kombinaci s dlouhými chlupy....no, ehmmm. Divíte se, že ho nechci? Kryštůfek neměl žádnou jednoznačnou přezdívku až do té doby, co k nám přišla Hermínka. I když je Hermínka chytrá a vzdělaná kočka, (jakby ne, vždyť je vychovaná v kanceláři!), nějak se přeslechla a říká Kryštůfkovi Kryšpupek.


5) Johanka:

Johanka tato kočička nemá žádné nectnosti, kromě toho, že hrozně vyhazuje jídlo z misky. Navíc je krásná. Mazlit se moc nechce a když ji polapíme, piští. Někdy se tváří tak nechápavě, že si vysloužila přezdívku Blondýna. Když jsem v koupelně, Johanka tam sedí taky a pozoruje, jak se to dělá, aby se tvor stal ještě krásnějším (chichi, netuší, že existují beznadějné případy). Je to sebevědomá neagresivní kočka, ale když si jí kluci všímají, piští a často je za to bita (kocoury, samozřejmě). Mňoukala jen jednou v životě, to když ji moje sestra zapomněla v zimě na balkóně. Johanku nabízím proto, že mi dělá konkurenci ve vztahu. Manžel ji má nejradši a říká jí princezna, vůbec při tom nebere v úvahu, že se všechno naučila ode mne.


6) Lotrýsek:

Lotrýska taky nemusím mít, protože umí jen dvě věci, buď spí, nebo vřeští. Vřeští z mnoha důvodů, proto je jeho vřískot u nás doma dominantní. Nejvíc vřeští večer, když už manžel spí, protože se domáhá masité stravy. Když se svých práv konečně dočká, nehorázně škaredě jí. Mohl by být nafilmován do edukačního pořadu Ladislava Špačka o etiketě jako odstrašující příklad. Když odpudivým způsobem vyprázdní svoji misku, vetře se do misek svých kamarádů. Podobně je dokáže vystrnadit i z jejich pelíšků. Navíc už prodělal zánět slinivky, kdoví, jestli je úplně zdravý. Když se mu zachce, rád si hraje na aportování, bohužel, často očekává, že ten aportující budu já. V noci spí se mnou, nejdřív velmi hlasitě na mém hrudním koši, později se přesune pod deku na mé břicho a ještě později vyleze a zaujme pozici na mých nohách. Předstírá, že mě má rád, ale když se nedívám, klidně vleze na klín i manželovi. Je-li nouze, nepohrdne ani jinou kočkou. Přezdívku má vtěrka.


7) Hermínka:

Hermínka je jediná kočka, kterou máme ne proto, že bych ji potřebovala já, ale naopak proto, že ona potřebovala nás. Ale musím přiznat, je to jedno. Hermínka se chová tak, jako by si toho nebyla vědoma, prostě zná svoji cenu a nebude se doprošovat. Když už jsme si ji domů přitáhli, tak se máme starat a zajistit ji pohodlí. Hermínka nepotřebuje ostatní kočky. Mnohokrát nám řekla, ať je dáme pryč. Nemůže pochopit, že neposlechneme, tak si záležitost likvidace vzala do svých tlapek. Každého, kdo se ocitne v dohledu, zmydlí. Ale jen tak decentně, krev neteče.


Případné zájemce prosím, aby se ozvali. Moc si od toho neslibuji, řekněte sami, je vůbec možné udat takovéhle kočky?


Tak co tomu říkáte?. Já tomu pořád nemůžu uvěřit. Je to moje pokojská a chová se tak drze! Ze začátku, když jsem to četl, tak jsem se radoval, že pokojská konečně nabrala rozumu a zbaví se ostatních koček. Za Johanku jsem byl ochoten se bít, jsem přece čistokrevný šlechtic (a ona taky). Ale když jsem na seznamu našel i svoje jméno, zježily se mi chlupy a upřímně jsem se vyděsil. Svolal jsem poradu a společně jsme, naštěstí, našli řešení. Podáme inzerát tohoto znění:


Do jakýchkoliv rukou (mohou být i gramlavé) dáme neprodleně a zdarma dva lidské zrádce. Ze zdravotních důvodů. Máme na ně alergii. Výměnou požadujeme 2x denně krmiče a WC babku. Značka: Včera bylo pozdě.


napsala Midol, 15. dubna 2010

mail@napomockockam.cz

Packa.cz


Lotrýsek