zpět na úvod


Z Lotrýskovy hlavičky


Aktuální - Pomóóóóc, zachraň se, kdo můžeš!!! 


Lotrýsek se představuje 

Zděšení 

Návštěva 

Trestní oznámení 

Fotečka 


Nadčasové příspěvky


Adventní snění 

Tiskový mluvčí 

Dovolená 

TOPlistPOMÓÓÓC, ZACHRAŇ SE, KDO MŮŽEŠ!


Tady Lotrýsek Midolovský.


Něco Vám povím.


Nedávno jsme my, kočičky v Midolově, prožily (a naštěstí i přežily) teroristický útok. Bylo to opravdu strašné a nebýt Kryšpupka, který má s takovými útoky bohaté zkušenosti, nevím, nevím, jak by to dopadlo. Kryšpupek totiž pozná už z pouhého pohledu na nepřítetele stav ohrožení života.


Jednou o víkendu (že byl víkend, vím náhodou úplně přesně, služebnictvo totiž vstalo pozdě a pranic se nesnažilo nám naplnit bříška) zazvonil zvonek a bylo to tady! Osobní sluha šel otevřít a my kočičky jsme se šly podívat, jestli to je pan listonoš s voňavým pytlem. Když se totiž voňavý pytel objeví v předsíni, Ondrášek se sám nabídne, že prověří jeho obsah. Jakmile služebnictvo zmizí na schodech, Ondrášek pytel prokouše a o vypadané granulky se s námi podělí. Ale bohužel, tentokrát to nebyl pan listonoš, byli to teroristé.

Když do předsíně vstoupil takový malý teroristický lidek, Kryšpupek zplna hrdla zakřičel: "Pomóóóc, zachraň se kdo můžeš!" Přiznám se, že i když jsem hodně chytrý (pokojská říká, že chytřejší je už jenom pan prezident), tak tentokrát jsem byl docela hloupý, povyšoval jsem se nad Kryšpupka a nedbal jsem jeho varovného pokřiku. Byl jsem totiž zvědavý, co se vlastně děje. A taky jsem na to jaksepatří doplatil, stal jsem se totiž terčem útoku. Lidek přišel a bez varování mě popadl za krk a udělal ze mě rukojmí. Snažil jsem se uvolnit, ale lidek se vyznačoval velkou silou a přitom se povzbuzoval bojovými pokřiky. Začal jsem volat o pomoc, ale snažil jsem se marně. Šlo to ztěžka, lidek mě totiž pevně držel zezadu pod krkem. Jen jsem koutkem oka viděl, jak moji spolubydlící nenápadně mizí. Kryšpupek se vsoukal pod polici na schodech. Pokojská pak říkala, že by nikdy nevěřila, že se pod tu polici vleze něco víc, než pravítko. Kryšpupek to dokázal. Je moc statečný. Rozárka si v zoufalství otevřela šatní skříň, nic nedbala toho, že když to pokojská objeví, hned Rozárku vystrnadí. (Poznámka na okraj: Nechápu proč je pokojská tak úzkoprsá, pokud jde o tuto skříň. Když tam někoho najde, hned piští a vyhazuje nás. Prý tam má svoje nejlepší oblečení mezi lidi. Vůbec nechápu, co je nám po tom. Podle nás vůbec nemusí mezi lidi chodit, protože doma se může uplatnit dostatečně. I když, na druhou stranu, je to docela příjemné, že je občas od služebnictva klid. Říkám si, ať si klidně jdou, ale jen když si nejdříve řádně splní své povinnosti. Kdo má věčně snášet neuklízené záchůdky nebo rozházené hračky, ty už nás pak ani nebaví.) K Rozárce do skříně se za chvíli vecpala i Johanka, protože provizorní úkryt, který si našla v tunelu, se neukázal jako dobrý. Hermínka se ztratila neznámo kam (stejně je mi to jedno, ať si byla kde chtěla, tak trochu ji nemám rád). Jenom Ondrášek se nenechal vyvést z míry. Předstíral, že se zločinců nebojí a klidně se rozvaloval na stole. Potají si myslím, že to měl promýšlené - chtěl násilníkům zkazit chuť k jídlu. Ale ještě víc si myslím, že se spíš radoval, že jsem to já, Lotrýsek, kdo je držený pod krkem. Ondrášek se nakonec ale taky raději schoval, zas tak statečný přece jen není. Musím uznat, že jeho úkryt byl povedený – Ondrášek úplně splynul s okolím. Pořád jsem volal pokojskou, aby mě zachránila, ale asi mě neslyšela, jak neustále poskakovala kolem toho teroristického komanda. Že lidkovi žádné výkupné nenabídla, si budu pamatovat navždycky. Nakonec jsem ale měl štěstí. Lidek se unavil a šel si hrát s kostkami.

Pokojská asi uznala, že pozváním této militantní jednotky pochybila a ponechala Rozárku s Johankou ve skříni bez zbytečných řečí. Ostatní vyčerpáním usnuli, kde se dalo. Pokojské jsem po nějaké době odpustil, jen jsem ji upozornil, že to bylo naposled. Příště už to tak lehce neprojde, protože jsem si našel novou skrýš. A abych zdůraznil své varování, označil jsem jim gauč. Dobře jim tak!


napsala Midol, 21. listopadu 2010

Nová nabídka provizí u ALZA.CZ

Pokud nakupujete u firmy ALZA.CZ, prosíme o vstup na stránky přes tento odkaz:

Z Vašeho nákupu obdržíme provizi na nákup krmiva a Vás to nic nestojí!!!


mail@napomockockam.cz

Packa.cz


Lotrýsek