zpět na úvod


Z Lotrýskovy hlavičky


Aktuální - Pomóóóóc, zachraň se, kdo můžeš!!! 


Lotrýsek se představuje 

Zděšení 

Návštěva 

Trestní oznámení 

Fotečka 


Nadčasové příspěvky


Adventní snění 

Tiskový mluvčí 

Dovolená 

TOPlistNa pomoc kočkám

Adventní snění


Co děláte v adventním čase? Sháníte dárky? Nakupujete dobrůtky? Pečete cukroví? Nebo jen tak brouzdáte vánočními trhy a ucucáváte punč? Cože? Že taky uklízíte?

Ano, vzpomínám si. I já jsem to všechno po dlouhá léta dělala. Teď už ne. Děti dospěly, mají svoje rodiny, v těch pak prožívají to samé, co Vy. A já? Co dělám já? Já o adventu pláču. Pláču pro ty, které už nikdy neuvidím, každého z nich pozdravím, zavzpomínám si, poděkuji. Některá vzpomínka mě i rozesměje, smích na čas přemůže slzy. Ale pláču také pro ty, které naopak vidím čím dál častěji. Lidi, kteří pomalu ztrácejí půdu pod nohama - bezbranné v této těžké době, ty, kteří přicházejí o práci, domovy, rodiny, ty, kteří nemohou trávit adventní čas tak, jako já po celá léta. Pláču pro ty, kteří už o všechno přišli a k životu jim zbyla ulice. I když si třeba za to mohou trochu sami, kdo ví, já soudit nemohu.

Ale nejvíc pláču pro ty, kteří si sami ani pomoci nemohou. Pro bezmocné. Odkázané na soucit. Odevzdané osudu. Vydané na (ne)milost silnějších, dravějších. Nejvíc pláču pro bezdomné kočky. Potkávám je denně, ne, nevyhledávám je, není to nutné, jsou všude. Opuštěné, hladové, nemocné. Plaché a bojácné. Vědí své. Ač šelmy s mocnými drápky i zoubky, jsou bezbranné. Bezdrátovým komunikačním kanálem se doslechly o těch svých družkách, které přišly o oko, protože po nich někdo střílel, také vědí o těch, kterým bota na silné noze rozkopla bříško, zlomila nožky, rozdrtila pánev. Nepochybně také slyšely o stovkách utopených koťat. A také se denně potkávají s těmi, které jsou na tom stejně, jako ony samy. Hladové, pohublé, promrzlé. Naštěstí (pro nás) nejsou obdařeny schopností myšlení, a tak nevědí, že to my jsme původci té hrůzy. To nám patří ty nohy, které kopou i ty ruce, které ubližují. To my dokážeme zavřít za kočičkou dveře a už je nikdy neotevřít. To my umíme naložit zvířátko do auta a vyhodit je na dálnici.

Proto pláču pro kočky....

Advent je však časem snění. V tomto čase mohu snít o lepším světě. Světě, ve kterém silnější bude slabším pomáhat a ty zcela bezbranné ochraňovat. Není to vůbec těžké. Stačí trocha empatie, představit si sebe sama v kůži těch bezbranných.

Věříte v kouzla? Že ne? Děláte chybu! Kouzlo adventu funguje nejen v mé duši. Čtěte, prosím.

Milovnice koček vyhlásily akci, která přináší pomoc mnoha hladovým kočkám. Za krátkou dobu, jen za zlomek adventu dokázaly obdarovat krmivem čtyři útulky! Akce se jmenuje příznačně: akce Pytel. A neznamená nic jiného, než pytel krmiva, který se zašle losem určenému útulku. Čtěte ještě, neodcházejte, prosím. Kouzlo pokračuje. Pytel je zaslán internetovým obchodem bez nároků na poštovné a balné. Organizátorky akce nemají vůbec žádné nároky na svou odměnu, na krmivo je vynaložena kompletně celá vybraná částka. Sponzory útulku nejsou podnikatelé, kteří si dar odepíši z daní, ani majetní, kteří se chlubí charitou. Jsou to jedni z nás, maminky, mnohdy samoživitelky, lidé, kteří se bojí o práci, někdy i lidé, kteří už o práci přišli, lidé, splácející hypotéky i ti, kteří mají malé děti. Milovníci koček, kteří sami dali domov mnohým zachráněným zvířátkům.

Staňte se jako my milovníky zvířat a přispějte na akci PYTEL. Vše je naprosto dobrovolné, částka libovolná, doba ... nekonečná. Akce je transparentní, Vy sami můžete kontrolovat, jak byly Vaše prostředky vynaloženy. Všechny informace najdete na Kdo jsme nebo na diskuzním fóru Kočky Online, kde to vše začalo.napsala Midol
mail@napomockockam.cz

Packa.cz


Lotrýsek