zpět na úvod


Z Lotrýskovy hlavičky


Aktuální - Pomóóóóc, zachraň se, kdo můžeš!!! 


Lotrýsek se představuje 

Zděšení 

Návštěva 

Trestní oznámení 

Fotečka 


Nadčasové příspěvky


Adventní snění 

Tiskový mluvčí 

Dovolená 

TOPlistNa pomoc kočkám

"Dovolená"


To jsem zase já, Lotrýsek Midolovský. Už jsem si doopravdy nechtěl stěžovat, ale to namouduši nejde.

Zase mě pokojská se sluhou vystrnadili z domu. Říkali tomu dovolená. Jeli se mnou autem do Jizerských hor. Moc jsem se bál, a radši jsem se v autě nastěhoval do záchůdku. Když mě ale cestou ukazovali tetě Celestě, hodně jsem se styděl, kdo to kdy viděl, Lotrýsek na takovém nedůstojném místě!

Na horách jsem neměl žádnou dovolenou, byla to lež! Prostě mě zákeřně odvlekli! Musel jsem sportovat a taky chodit do lesa. Říkali všem, že jsem prý chodil ochotně, no, nevím. A kromě toho mě šidili a a lhali.

Zavezli mě například na Kočičí kameny. Těšil jsem se, že se tam budou povalovat různé kočky a že se budou se mnou kamarádit, ale ne, hrozně jsem se spletl, koukejte. Má to nějakou logiku? Vidíte tam nějakou kočku? No právě, žádná tam totiž nebyla. Byl jsem z toho taky moc smutný.

Pak mě znovu podvedli. Jeli jsme kolem vrat, a na nich bylo toto. Hrozně jsem se zaradoval, a ještě víc, když jsem uviděl hned u těch vrat opravdickou princeznu. Takovou doma ještě nemáme. Pokojská řekla, že by ji nutně potřebovala a ani já bych nebyl proti. Zakoukal jsem se do ní na první pohled a hned jsem se s ní chtěl okočkovat, ale pokojská řekla, že se nemám snažit, že mě stejně nikdo nebude chtít za kočka, když nemůžu mít děti. Tak.

A nemyslete, to ještě není všechno, pak se sbalili a já jsem se moc těšil alespoň na Johanku s Rozárkou, že je brzy uvidím, ale kdepak, zase mě vyložili někde v Krkonoších a zase mě nutili chodit každý den na procházky. Říkali tomu čerstvý vzduch. Chodil jsem opravdu ochotně a nakonec jsem na ně vyzrál, na zrádce! To mají za to. A už nikdy se jim nepodařilo mě vyšťourat.

Na dovolené bylo ale jedno moc krásné. Nebyla tam totiž Hermínica. Za to jsem se ani jednou nepočural a ani mě nebavilo čurat žádné ornamenty. Za to doma, tam ta Hermínica je, tak jsem se za trest vyčural sluhovi do skříně. Ať si to dobře pamatuje, jak se má ke mně chovat. Že mě nemá brát na dovolenou, a že se bojím Hermínky.

napsala Midol, 19.červenec 2009
mail@napomockockam.cz

Packa.cz


Lotrýsek