zpět na úvod


Z Lotrýskovy hlavičky


Aktuální - Pomóóóóc, zachraň se, kdo můžeš!!! 


Lotrýsek se představuje 

Zděšení 

Návštěva 

Trestní oznámení 

Fotečka 


Nadčasové příspěvky


Adventní snění 

Tiskový mluvčí 

Dovolená 

TOPlistNa pomoc kočkám Tiskový mluvčí


Tiskovým mluvčím naší smečky je zrzavý šmejd. Ne, neprotestujte proti tomu označení, jak jinak nazvat našeho miláčka, který je obdařen velmi zvučným hlasem a velikou výmluvností a obě tyto vlastnosti nejraději uplatňuje v pozdních večerních hodinách? (no, a k tomu je ještě zrzavý).

JAU, slyším těsně u svého ucha. Rychle překládám - ano, rozumím, chceme večeři. Svižně skáču od rozečtené knížky a předkládám večeři všem šesti strávníkům. JAUJAU - ozývá se za mými zády. Neúspěšně předstírám hluchotu (na obrazovce se právě Sylva rozchází s Daliborem). Tiskový mluvčí hlásí, že si chtějí hrát, nejraději s tím šustivým tunelem. To abych už vůbec neslyšela, o čem se Sylva dohaduje. S povzdechem se vzdávám. Beru mávátko a blbneme s tunelem. Mluvčí ochotně spolupracuje, najednou však znejistím, něco není tak, jak má být. Rozhlédnu se, kočky sedí kolem tunelu, znuděně (zdá se mi) mě pozorují a hra je vůbec nevtáhla. Snažím se dopátrat příčiny a s dotazem se obrátím na tiskového mluvčího. Jáááu jáááu jáááu, hlásí skomíravým hláskem mluvčí svou nespokojenost. Zpozorním, něco se asi děje. Začnu vnímat a naslouchat.

A ano, slyším, vyplatilo se mít v tiskovém mluvčím kamaráda, slyším totiž závažné věci. Je v tom trocha soucitu, lítosti, pocitu sounáležitosti a také (ano!) vděku. Představitel naší smečky mi soustředně povídá. (jak by ne, je to orientálec s ukecanou povahou siamky). Dovídám se hrozné věci. O kočkách opuštěných, kočkách zraněných, nemocných. Nesouhlasím hned, kočky přece mají devět životů, oponuji. Tiskový mluvčí mě okřikne. JÁÁÁUUU!!! Prý plácám nesmysly. Jakých devět životů! Ať se jdu podívat do kteréhokoliv útulku, mňouká. Kolik je tam nemocných kočiček, kolik poraněných, poloslepých. A kolik už tam není vůbec, protože umřely. Jestli pak vím, ptá se nahlas, kolik je mezi námi kotěcích dušiček. Musím přiznat, že nemám tušení. Tiskový mluvčí skoro nahlas pláče, když mi vypráví o utopených a jinak zabitých koťátcích. Skoro se mu bojím podívat do očí. Ale to nejhorší má teprve přijít. Nervózně si zacpávám uši, když mi vypráví o kočičkách surově umučených, týraných, pronásledovaných. Ne, to jsem opravdu slyšet nechtěla.

Beru tedy mého krásného milého tiskového mluvčího do náruče, mou sympatickou tříbarevku hladím na klíně, ostatní sedí kolem mě. A já jim tiše vyprávím. O tom, jak moc je mám ráda, o tom, že někteří z nich by špatnému osudu bez naší péče také neunikli. Sedí a pozorně poslouchají, zbystří, když přidávám, že znám takových lidí spoustu. Nemohou uvěřit, že existují dobrodínci, kteří se postarají o několik nemocných kočiček, kteří na úkor svého volna pro ně organizují různé záchranné akce. Hladila jsem jeho hebký kožíšek a šeptala mu o lidech - andělích se svatozáří, kteří pro záchranu čtyřnohých kožíšků udělají nemožné. Pochlubila jsem se, že některé z nich znám osobně, s některými z nich si píšu. Při tomto vzpomínání mi ukápla do kožíšku slza. Kouknu na mluvčího a nevěřím svým očím. Chrní! Co víc, během mého vyprávění usnuli všichni! Ach jo.

Ale věřím, že Vy neusnete. Pomozte bezbranným kožíškům alespoň přispěním do akce PYTEL, která se nedávno rozběhla na stránkách Kočky-Online.cz. Tam, na fóru je akce dopodrobna popsána. Je to akce dobrovolná, veskrze průhledná a ... nekonečná. Spočívá ve sbírání libovolných příspěvků na pytel krmiva, který je pak ze spřátelených internetových obchodů odeslán ZDARMA útulku, který je právě v pořadí. Nikdo se na této akci neobohatí, obětavci, kteří se této činnosti věnují, činí tak bez nároku na jakoukoliv odměnu a plně ve svém volném čase. Ale těch spokojených kočiček, které si naplní bříška, těch bude!!

A kdyby k tomu ještě našly domov, to by teprv bylo krásné!

napsala Midol
mail@napomockockam.cz

Packa.cz


Lotrýsek